ARMRING, RING, ett par ÖRHÄNGEN, guld, pärlor, Sverige 1900-tal. Tot ca 12 gram.
Öppningsbar armring med två pärlor, Svedboms Guldsmedsaktiebolag, Vetlanda 1965, diam 5,5, ring med pärla, diam 0,9 cm, st 19/59. Ett par örhängen, stavformat hänge med avslutande pärla, skruv, längd 2,5 cm.
Slitage, örhängen med smärre lagning.
Auction closed
If you have a similar object we can help you with an up-to-date valuation.
We have the highest final prices in Scandinavia. Contact.