Inklusive:
1/6 öre, silvermynt, Karl XI, 1666, 1667, 1671 samt Karl XII, 1708. Diameter 2,5 cm. Individuell vikt ca 7 g.
1/4 öre, silvermynt, Kristina, 1635 och 1636. Diameter 2,8 cm. Individuell vikt ca 8 g.
1/2 öre, silvermynt, Ulrika Eleonora, 1720. Diameter 2,5 cm. Individuell vikt ca 7 g.
1 öre, kopparmynt, Karl XII, 1710, Ulrika Eleonora, 1720 x 2, 1721, Frederick I, 1724, 1725, Adolf Frederick, 1768 samt 1 otydligt daterad. Diameter 2,5 cm. Individuell vikt ca 4 g.
1 öre, silvermynt, Frederick I, 1730, 1731, 1735 och 1747.
1 öre, silvermynt, Adolf Frederick, 1761. Diameter ca 3 cm. Individuell vikt ca 14 g.
2 öre, Frederick I, 1743 och 1746.
2 öre, silvermynt, Adolf Frederick, 1750, 1757 x 2, 1759, 1760 och 1768. Diameter ca 3,4 cm. Individuell vikt ca 27 g.
1/4 skilling riksgäldskontorets pollett, 1799 x 3. Diameter 2,2 cm. Individuell vikt ca 3 g.
1 Riksdaler, silvermynt, 1718 x 3 och 1719. Diameter 2,4 cm. Individuell vikt ca 5 g.
Slitage, anlöpning, bucklor, repor.