Rak form med dörrpar. bakomliggande hyllplan. Zinkbeklädd yta. Längd ca 101, djup ca 57, höjd ca 67.
Slitage, repor och märken/stötskador, varav den ena dörren svår att stänga. Senare bemålning. Mindre förstärkningar.