Vitlackerat med förkromade spännben, etikettmärkt, längd 421, bredd 140, höjd 71 cm.
Bruksslitage, repor, fläckar. Beslag i mitten saknar skruv för fästena, samt skador undertill vid skruvfästet (spånskiva skadad) Ena skivan med två ytlagningar.