VÄSKA, "Speedy", Dior, 1900-talets fjärde kvartal.

Beige canvas med svart monogrammönster. Svarta skinndetaljer. Foder av svart konstläder. Etikettmärkt "Christian Dior BAGAGES PARIS MADE IN FRANCE garanti Scotchgard". Längd 40, bredd 18, höjd (exklusive handtag) 23 cm.

Bruksslitage. Hål i ytterfodret. Fläckar. Brytskador i handtagen.

Auction closed
2 000 SEK
The auction is closed.