Rak form, klaff med bakomvarande inredning. På nedåt avsmalnande ben. Märkt med etikett. Längd ca 72, djup ca 35, höjd ca 66 cm. Nyckel finns.
Slitage, repor och märken/mindre enstaka stötskador.