Dörr med bakomliggande hyllinredning. Bredd 89 cm, djup 35 cm, höjd 94 cm. Nyckel finns.
Slitage, skador, senare kompletteringar och påmålningar, lås senare.
Tyrvis socken. Lintula torp.