MATSALSMÖBLEMANG, 5 delar, Alf Svensson, Bjästad, stämpelmärkt.

Teak. Bord med utdragsskivor, 4 stolar. Bordet med rektangulär skiva, underliggande utdragbara skivor. Längd 123 (total längd 222) bredd 82, höjd 74 cm. Stolarna med stegrygg, stoppad sits, kopplade ben.

Bruksslitage, smärre repor och fläckar, utdragsskivorna med repor och något avvikande färg på faneren. Benen med smärre skavmärken.

Auction closed
3 000 SEK
The auction is closed.
Others have also viewed