BOKHYLLA, William Watting för A/S Mikael Laursen Århus, Danmark, 1950/60-tal.

Teak. Omonterad, 8 hyllplan längd 100, djup 22 cm. 3 träkonsoler höjd 170 cm. Nedre del med ben, längd 214, bredd 48, höjd 39. Metallstag.

Ställvis hårt slitage. Limmad och skadad mittsektion på nedre delen. Repor längs med bordsben. Metallstag med rost, saknar delvis skruvar samt en med avbruten ände.

Auction closed
3 000 SEK
The auction is closed.
Others have also viewed