Kuvertmodell med magnetstängning. Stickad utsida, axelrem i metall. Etikettmärkt "MISSONI" på insidan. Höjd (utan axelrem) 10, längd 21, bredd 5 cm.
Bruksslitage. Skador och hål i stickningen.