ROBERTO MATTA, mapp "LA DANSE DE LA MORT", signerade och numrerade 19/100.
Utförd 1972. Svit med 8 färgetsningar på Arches papper, tryckta hos Georges Visat, Paris, utgivna av Galerie Börjeson. Bladstlk ca 66 x 50 cm.
Obetydliga fläckar och hanteringsveck. Oramade.