TERRIN med LOCK, pläter. Empire-stil. England, 1900-talets första hälft.
Oval form på fot, i sidorna uppsvängda hänklar , uppsvängt lock m krönande urna. Dekor av vapen med devisen "En avant". Höjd ca 30, längd 42, bredd 21.
Bruksslitage
Provenance
Sydsvenska Dagbladet.
Auction closed
If you have a similar object we can help you with an up-to-date valuation.
We have the highest final prices in Scandinavia. Contact.