ERNST BILLGREN OCH CARL JOHAN DE GEER (HETS), akryl på pannå, signerad och stämplad. 1994
Komposition med kvinnofigurer. 61 x 41 cm.
Oramad. Märken från tidigare inramning.
Från utställningen/happeningen "Hets", Göteborgs konstmuseum 1994. Motivet målat av initiativtagarna Billgren och de Geer tillsammans med konstelever från Valand, därefter signerat. Stämplad av Göteborgs konstmuseum.