Sockerströare, Birmingham 1918, höjd 15 cm. Salt- och senapskar med senapssked, Genombruten dekor av girlander, blå glasinsatser, höjd 3 och 10 cm. Salt- och pepparströare, svenska importstämplar, höjd 7,5 cm.
Senapskarets lock med bucklor samt lagade fötter. Smärre slitage.