Savonett. Guldfärgad urtavla med svarta yttersiffror och blå innersiffror. Sekundvisare. Boett märkt 477607. Stämplad 14K samt 56 guld på ryskt vis/tillverkad för den ryska marknaden. Diameter ca 5 cm. Etui. Klockkedja av gulmetall.
Ej funktionstestad. Repor.