SOFFA samt FÅTÖLJER, ett par, "Capri", Johannes Andersen, Trensum, Sverige, 1950/60-tal.

Mönstrad klädsel. Kromade ben. Soffans längd ca 250 cm.

Bruksslitage. Fläckar. Klädsel blekt. Torkad stoppning. Odör. Klädsel med skador och mindre lagningar. Rost och krombortfall på ben.

Auction closed
12 000 SEK
The auction is closed.
Others have also viewed