Teakfaner. Rektangulär form med två fasta hurtsar på vardera sida. Dessa med utdragslådor. Längd ca 135, djup ca 68,5, höjd ca 74 cm.
Slitage, repor och märken/enstaka mindre stötskador. Blekt samt fläckar. Nyckel saknas.