BESTICK, 41 delar, silver, CG Hallberg, Stockholm 1940-tal. Vikt med stålblad ca 1720 g.

Modell Hansa. Sex matskedar (21), sex bordsskedar (18), sex bordsgafflar (18), sex bordsknivar med stålblad (22), sex smörgåsgafflar (14), fyra smörgåsknivar med stålblad (18), smörkniv med stålblad (20) samt sex kaffeskedar (12).

Smärre bruksslitage.

Auction closed
7 000 SEK
The auction is closed.
Others have also viewed