BÖCKER, "Svenska fåglar", 3 band, efter M W och F von Wright, Förlaget Svenska Fåglar Stockholm 1927-29.
Tre helfranska band. Första delen numrerad nr 281 och till förmån för Verner von Heidenstams fond till skydd för Sveriges djurvärld. Med egenhändig autograf av Verner von Heidenstam.
Slitage. Ej genomgångna.
Auction closed
If you have a similar object we can help you with an up-to-date valuation.
We have the highest final prices in Scandinavia. Contact.