TESERVIS, 13 delar, "Nobelservisen", Karin Björquist, Rörstrand, sent 1900-tal.
Vit med guldkant. Mjölkkanna. 6 st. koppar med fat. 6 st. assietter, diameter ca 17,5 cm. Stämplade Rörstrand SWEDEN NOBEL DESIGN KARIN BJÖRQUIST MADE BY GUSTAVSBERG BONE CHINA.
Obetydligt bruksslitage.
Auction closed
If you have a similar object we can help you with an up-to-date valuation.
We have the highest final prices in Scandinavia. Contact.