ROSALIE SANDBERG JOHANSON, olja på duk, signerad, daterad 1956.
Porträtt med kvinna i grön dräkt. Signerad a tergo Rosalie Sandberg Johansson NEW YORK Mars 1956. 96x70.
Obetydligt slitage.