Blå- och vitglaserat. 11 mattallrikar, 11 förrättstallrikar, 11 assietter, 9 djupa skålar, 9 må skålar, karott med lock, gräddkanna, samt 2 + 2 uppläggningsfat. Stora fatets diameter ca 33 cm.
Slitage. Smärre missfärgningar. Naggar.
Auction closed
If you have a similar object we can help you with an up-to-date valuation.
We have the highest final prices in Scandinavia. Contact.