Örhängen, 18K tvåfärgat guld med briljantslipade diamanter, tot ca 0,06 ct, Lapponia, Finland. Vikt 2,37 g.
Med svenska importstämplar. Oregelbundet formade örhängen. Längd ca 1,20 cm. Stift.
Bruksslitage. Stift något snett.