Flintgods, bestående av 12 tallrikar, 12 djupa, 12 tallrikar mindre, 12 assietter, 12 djupa mindre, terrin med lock och fat, 4 uppläggningsfat rektangulära (olika storlekar), såsterrin med lock och fat, 4 djupa uppläggningsskålar (olika storlekar), 2 lösa lock.
Slitage, skador, sprickor