OLLE KÅKS, olja på duk, signerad och daterad -74.
"Mars - söndag på Djurgårdsbrunnsviken". Utställningsetiketter a tergo. Ca 136 x 200 cm.
Smärre fläckar. Slitage.
KFs (Kooperativa Förbundets) samlingar, Stockholm
Liljevalchs "Vår konst - Er konst", 1990, katalognummer 66.
Galerie Belle, Västerås. Utställning nr 67.