Brevpress med bronslejon på marmorsockel, höjd 9cm. Nåldyna först på sockel i kolmårdsmarmor,höjd 10cm. Pennfat i marmor, längd 25cm.
Bruksslitage. Repor. Nagg. Repor.
Familjen Bennet, Rosendals slott, skåne;
auktion, 9 augusti 2014, nr. del av 437