BESTICKSERVIS, 180 delar, mestadels nysilver (17 delar silver), modell Vasa, 1900-talets andra hälft.

19 bordsskedar, tolv bordsgafflar, åtta fiskgafflar, tolv fiskknivar, 20 matskedar, 16 matknivar, 20 matgafflar, tre smörgåsgafflar, nio teskedar, kaffesked, 17 smörgåsgafflar med skaft i silver, sardingaffel, tre uppläggningsskedar, åtta uppläggningsbestick, två smörknivar, fruktkniv, 13 smörgåsknivar, 15 mindre fruktknivar.

Bruksslitage, anlupna.

Auction closed
2 000 SEK
The auction is closed.