Mässingsplåt med minnestexter över bl a Carl Johan Kock samt en person från släkten von Huene. I form av urnor med genombruten kantdekor av bl a döskallar, änglar och blad. Höjd 27-35.
Bruksslitage. Skador. Ytsmuts och ärg. Bucklor.
Från en svensk kyrka i Tallin.