Fanerat med valnöt. En låda samt en dörr med bakomliggande hyllplan. Beslag av mässing. Bredd 68. Djup 34. Höjd 71 cm. Nyckel finns.
Slitage, repor och märken. Mindre fanerskador och lagningar. Solblekt skiva.