BORDSGARNITYR, 4 delar, 1900-tal.

Metall och porslin.
Ett par kandelabrar med två ljusarmar. Höjd 33 cm.
Uppsatsurna, höjd 19 cm. Diameter 34 cm.
Uppsatsskål, höjd 11 cm. Diameter 35 cm.

Bruksslitage. Märken och repor. Uppsatsskålen med lösa delar, troligen ej sammanhörande.

Auction closed
2 000 SEK
The auction is closed.