SKRIVBORD, Åtvidaberg, 1900-talets första hälft.

Ek. Uppsats med jalusi, bakomliggande lådor och fack. Hurtsar med sju lådor vardera. En låda i mitten. Två utdragbara avlastningsskivor. Märkt. Bredd 131. Djup 77. Höjd 112 cm.

Fläckad skiva. Två lådor låsta. Lagning på en lådfront. Repor och märken. Nyckel saknas, en nyckel avbruten i lås på jalusi. Nyckel saknas.

Auction closed
4 000 SEK
The auction is closed.
Others have also viewed