HÖRNSKÅP, biedermeier, möjligen Ryssland 1800-tal.

Mahognyfaner. Invändig hyllinredning, överst låda med profilerad front, konturerad sockel. Svärtade, sköldformade nyckelskyltar. Bredd ca 90 cm, höjd 152 cm, djup 54 cm. Nyckel finns.

Nyckeln böjd, fungerar endast till dörren. Fanerskador, enstaka lösa delar och sprickor.

Auction closed
400 EUR
The auction is closed.
Others have also viewed