KARMSTOLAR, nyrokoko, Lysberg & Hansen, Köpenhamn 1900-tal.

Snidad dekor med blomster, fast, stoppad klädsel, delvis stoppade armlän. Bredd 64,5 cm, djup 52 cm, sitthöjd 42 cm, tot. höjd 89 cm. Plakettmärkta "Lysberg & Hansen A/S Kgl Hofleverandører Palaegade København".

Enstaka sprickor, smärre slitage. Enstaka nubbar saknas.

Auction closed
150 EUR
The auction is closed.
Others have also viewed