Other
582887

IKON med RISA, tempera på pannå, försilvrad mässing, Ryssland 1800-talets senare hälft.

Gudsmodern av Smolensk. Storlek 30x26 cm.

Slitage, skador, senare retuscher.

Provenance

Enligt uppgift konserverad på Valamo nya kloster år 1996.

More information

Смоленская Богоматерь.

Auction closed
700 EUR
The auction is closed.