Mässingsplåt med minnestexter över bl a personer från släkterna Mohrenschildt samt Baranoff. I form av urnor med genombruten kantdekor av bl a döskallar, trofégrupper samt blad. Höjd 33-37 cm.
Bruksslitage. Skador. Ytsmuts och ärg. Bucklor.
Från en svensk kyrka i Tallin.