Stomme i stålrör. Överdel med två lådor. Ett fack i mitten, Rundade hörn. Längd 92 cm. Djup 35 cm. Höjd 80 cm.
Bruksslitage. Märken och repor. Färgbortfall. Skador/fanérskador. Anlöpningar.