SALONGSMÖBLEMANG, 4 delar, rokokostil, Reimers Möbler, Mjölby, 1900-talets mitt.

Mahogny och valnöt. Bestående av soffa, 2 karmstolar samt bord. Bord märkt "Reimers Mjölby", längd 90, bredd 60, höjd 65 cm. Soffans längd 210 cm.

Bruksslitage. Sliten klädsel, framförallt armstöden. Någon repa och mindre märken på bordsskivan. Bordet i avvikande träslag.

Auction closed
4 000 SEK
The auction is closed.
Others have also viewed