MOCCAKOPPAR, 10 st, och SKÅL, porslin, glas och försilvrad metall, jugend, stämplade WMF, tidigt 1900-tal.

Moccakoppar i porslin med genombruten hållare och kaffefat i metall med stiliserade motiv. Fatets diameter 10 cm. Skål med glasinsats, genombruten dekor med sländor, diameter 11 cm,

Anlöpningar, bruksslitage.

Auction closed
400 EUR
The auction is closed.