Prints
579930

Hans Holbein d.y.

(Germany, 1497-1543)
Hans Holbein d.y.
(Germany, 1497-1543)

HANS HOLBEIN D.Y, efter, etsning, troligen 1600-tal.

Porträtt av Lady Margaret Butts (née Bacon). 13,5 X 9,5 cm.
Graverad av Wenceslaus Hollar, utgiven av Adam Alexius Bierling, efter en målning av Hans Holbein d.y 1649

Ej examinerad ur ram, beskuren.

Auction closed
1 500 SEK
The auction is closed.