TALLRIKAR, 2 st, UPPSATSSKÅL samt DEKORATION, porslin Sèvres-liknande märkning, Frankrike 1800-tal.

Tallrikarna med figurala motiv samt uppsatsskålen med fruktdekorer. Rikliga förgyllningar. Diameter 22-27 cm, höjd 10,5 cm.

Slitna dekormålerier, skador, senare fäste i uppsatsskålen.

Auction closed
300 EUR
The auction is closed.