SPEGEL samt LAMPETTER, ett par, tenn Tage Fougstedt, 1920-1922.
Spegel 27 x 27 cm. Lampetter, höjd 33 cm. Ej stämplade.
En lampett med skadat glas. Spegel med löst krön samt dekor del ner till. Slitage, skeva ljusarmar.
Enligt uppgift gåva till nuvarande ägares mormor av Estrid Ericsson.