PIERRE-AUGUSTE RENOIR, etsning, signerad i plåten, troligen postumt tryck.
"Sur la plage a Berneval". Etsningen föreställer Berthe Morisots (Renoirs hushållerska) dotter Julie och hennes kusin Paulette Gobillard. Plåtstorlek ca 14 x 9,5cm.
Ej examinerad ur ram. Någon mindre fläck.