VICTOR FORSSELL, olja på pannå, signerad.
"Från Waldemarsudde". 21,5 x 13.
Spricka i pannå. Repor. Små hål.
Konstakademiens minnesutställning 1932.
Sverige Allmänna konstförening, 1950.