LOUIS SPARRE, grafikmapp, litografier 9 st, signerade och daterade Wisby 1911.
Originalmapp "Wisby ringmur". 1 st "Östra muren", bilstorlek 47,5 x 63,5 cm. 2 st "Södra muren", 47,5 x 63,5 cm. 2 st "Norra muren", 47,5 x 63,5 cm. 2 st "Öster port", 64 x 47,5 cm. 2 st "Norder port" 64 x 47,5 cm.
Kantskador, revor, spår av veck. Mappen med slitage.