SERVISDELAR, 31 st, glas, "Reffla", Arthur Percy, Gullaskruf, formgiven 1952.
Rödtonat glas. Räfflad dekor. 17 skålfat, fem askfat, fyra ovala skålar, fem uppläggningsskålar. Skålarnas längd 10-21,5 cm, dessertskålarnas diameter 17 cm.
Bruksslitage. Mindre nagg. Ytliga repor.
Auction closed
If you have a similar object we can help you with an up-to-date valuation.
We have the highest final prices in Scandinavia. Contact.