CHRISTIAN DIDRIK FORSSELL, kopparstick, 1822, Axel Fredrik Spong, Stockholm.
Kronprins Karl Johan 1811. Kopparstick utfört av Forssell efter en målning av Karl XIV Johan av François Gérard. Plåtstorlek ca 64 x 42 cm.
Gulnad, fläckar, slitage. Ej examinerad ur ram.
Bronserad ram med förgyllningar. Lös kröndekor.