WASSILY KANDINSKY, efter, litografi, signerad o daterad -24 i trycket, numrerad 8/300.
Utgiven av Galerie Maeght i Paris med deras blindpressade pappersstämpel, bladstorlek 31,5 x 36 cm.
Gulnad, fläckar, blyertsstreck, bladet sannolikt något beskuret, ej examinerad ur ram.