KAMERA, Rolleiflex 3,5 B, nr 1720249, Franke & Heidecke, Tyskland, 1954-56.
Med Tessar 1:3,5 f=75 mm samt Heidosmat 1:2,8/75. Ett gult och rött filter samt fodral medföljer. Kamerans höjd ca 14 cm.
Bruksslitage, repor och märken. Smuts. Optik med obetydligt slitage. Ej funktionstestad.