Fast stoppad rygg och sits. Klädsel med medaljongtyg. Mörkbetsade ben. Längd ca 180 cm.
Bruksslitage, smärre fläckar och skador på tyg. Nötmärken på ben. Något lös rygg. Senare klädsel.