MATSERVIS, porslin, 39 delar, "Chippendale", Rosenthal.
Guldfärgad bräm. 9 mattallrikar, 12 assietter, 11 buljongkoppar på fat (ett extra fat), 2 skålar i olika storlek, 2 uppläggningsfat i olika storlek, 1 soppterrin med lock (ett extra lock medföljer), 2 såsskålar
Bruksslitage. Repor.